FAQ

1. Jaki system zaciemnień okiennych wybrać?

W naszej ofercie dostępnych jest wiele funkcjonalnych rozwiązań. Wybór tego najodpowiedniejszego zależy od kilku czynników, przede wszystkim od: stylu aranżacji wnętrza, preferowanego efektu, otoczenia. Wszystkie żaluzje poziome pozwalają na łatwą regulację stopnia nasłonecznienia, bez konieczności rozsuwania bądź zsuwania wszystkich listków. Regulacja kąta nachylenia lameli pozwala wpuścić do środka pożądaną ilość światła. Niektóre egzemplarze – np. żaluzje PVC, tkaninowe – zapewniają efekt rozproszenia promieni słonecznych zamiast całkowitego zaciemnienia. Podobny rezultat można osiągnąć stosując rolety materiałowe. W zależności od gramatury, wzoru, koloru tkaniny uzyskuje się rezultat od bardzo delikatnego przytłumienia światła aż po pełne zaciemnienie. Przy pomieszczeniach, gdzie występuje zwiększona wilgotność bardzo dobrze sprawdzają się żaluzje bambusowe. We wnętrzach o charakterze reprezentacyjnym efektownie wyglądają żaluzje skórzane i drewniane.

2. Czy montaż systemu uszkodzi okna?

W przypadku montażu niektórych rozwiązań konieczne jest zainstalowanie np. prowadnic na listwach przyszybowych. Jednak bogaty wybór produktów umożliwia wybór takiego systemu, który najpełniej będzie Państwu odpowiadał także pod względem sposobu montażu. Proponujemy miedzy innymi rolety wolnowiszące – montowane do ściany lub sufitu, jak również model tzw. MINI zakładany bezinwazyjnie na skrzydło okna. Egzemplarze kasetowe rolet wymagają instalacji do listwy przyszybowej lub na ramie okna.

3. Czy firma Rol-Mat wykonuje pomiary i montaż?

Tak. Wykonujemy pomiar u Klienta oraz zapewniamy profesjonalny montaż wszystkich dostępnych w naszej ofercie produktów.

4. Jak czyścić żaluzje i rolety materiałowe?

Najlepiej stosować wilgotne szmatki lub gąbki, i delikatnie przecierać powierzchnię. Nie powinny być zbyt mocno nasiąknięte wodą, aby nie powstały zacieki na tkaninie. Niektóre z proponowanych w naszej ofercie modeli mogą być zaopatrzone w materiały wodoodporne.

5. Mam w domu zwierzę i chcę zamontować moskitierę, co zrobić?

Koty oraz psy mogą zniszczyć drobną siatkę pazurami. Dlatego polecamy specjalne modele drzwiowe, które opierają się na samozamykaczach, pozwalając na swobodne opuszczanie i wchodzenie do pomieszczenia.

6. Czy mogę zdjąć moskitiery na zimę?

Jest to nawet wskazane. Wówczas moskitiery są mniej eksploatowane i narażone na działanie szkodliwych czynników. Nie zajmują wiele miejsca i można je z powodzeniem przechowywać w szafie, garażu, piwnicy. Przed latem wystarczy umyć i można na powrót wstawić.

7. Jaki rodzaj markizy wybrać?

Pierwszym podstawowym problemem do rozwiązania w tej kwestii jest odwiedź na pytanie, gdzie będą montowane. Markizy balkonowe i tarasowe różnią od siebie przede wszystkim rozmiarami. Na balkony wykorzystuje się systemy o nieco węższej szerokości i mniejszym wysięgu ramienia niż na tarasach. Warto również zastanowić się nad systemem sterowania. Modele zwijane ręcznie korbą sprawdzają się w przypadku niewielkich rozmiarów. Duże egzemplarze najlepiej jeśli posiadają sterowanie elektryczne.